054-459-2617talmania@gmail.com

ר פ ל ק ס ו ל ו ג י ה

feetטיפוסי אישיות על פי האבחון הרפלקסולוגי

כמה פעמים ישבתי מול כפות הרגליים של מטופל חדש, הסתכלתי, ניסיתי לראות..ולא ראיתי משהו מיוחד? ודווקא אז – המטופל ביקש אבחון רפלקסולוגי – שאני אגיד לו מה אני רואה. איזה ביקש? התעקש! עם השנים גיליתי שאנשים אלו – שלא ניתן בנקל ברגע הראשון לאבחנם – יכולים להיות גם המעניינים ביותר מהבחינה של אבחון רפלקסולוגי. סקירה כללית על סוגים שונים של טיפוסי אישיות בנקודת מבט של האבחון הרפלקסולוגי

עם השנים גיליתי שישנם אנשים "הניתנים לאבחון בקלות" ברפלקסולוגיה: בשנייה הראשונה שמסתכלים להם על כפות הרגליים – מייד ניתן לראות איזה טיפוס ניצב לפנינו: קשיים, תקיעויות, חוזקות, דילמות שמעסיקות כרגע. וגם ברמה הפיזית כמו: חולשה של מערכת מסוימת בגוף, שרירים מסוימים שתפוסים ברמה כרונית, קושי במערכת העיכול, בעיות מחזור לנשים ועוד..
אבל יש גם את האנשים "שקשה" יותר לאבחן אותם ברפלקסולוגיה. ברגע הראשון ואף בדקות הראשונות כשאני מסתכלת עליהם – או יותר נכון על כפות הרגליים שלהם.. אני לא רואה כמעט כלום. שום דבר "מעניין" מעבר לקצת יובש פה, ואיזה חריץ או סימן שם.. גיליתי שלפעמים דווקא האנשים הללו- הם הרבה פעמים, עם הסיפור המעניין יותר. כמו "מחביאים" את מה שעובר עליהם. רק אחרי שמתחילים את הטיפול הרפלקסולוגי, ואז אני גם מעסה, נוגעת ומרגישה את כף הרגל פתאום מתחילות לצוץ תובנות רפלקסולוגיות. הרבה פעמים התחושה והעבודה על כף הרגל נותנת אינדיקציה יותר ברורה מאשר המראה שעלול להטעות אצל "הקשים לאבחון".
אבל מהו בכלל אבחון רפלקסולוגי? איך רפלקסולוג ניגש לכף הרגל ומתחיל לאבחן?
על פי הרפלקסולוגיה ובבסיס של כל אבחון רפלקסולוגי ניתן לחלק את כף הרגל לארבעה טיפוסים שונים המקבילים לארבעה יסודות. בכל יסוד יש איברים שונים וכל יסוד בכף הרגל חולש על היבטים הוליסטיים:
היסוד הראשון- יסוד האדמה: מיוצג בעקב כף הרגל והמשולשים בשני צידי העקב. עיקר האיברים תחת אזור זה הם: אגן הירכיים, חלק מהמערכת ההורמונאלית ואיברי הרבייה. אזור האדמה משקף מבחינה הוליסטית את הצרכים הבסיסיים שלנו, את ה"מה אני צריך". פעמים רבות העקב משקף לנו דילמות בנושא כגון דאגות כלכליות, הנושאים הבסיסיים של עבודה, בית, פרנסה.
היסוד השני- יסוד המים: מיוצג בכף הרגל באזור הגשר שבין העקב לבין כריות כף הרגל. מבחינה רפלקסולוגית אזור המים מייצג את האיברים הפנימיים, בטן, כליות, מעיים, קיבה. מבחינה הוליסטית אזור המים כשם שהוא מקביל לבטן מייצג את מרכז הרגשות שלנו, את "מה אני מרגיש". כאן מבחינה רפלקסולוגית יכולות להתחולל סערות רגשיות, מאבקים, דילמות, אך גם מי מנוחות.
היסוד השלישי- יסוד האש: מיוצג בכף הרגל באזור הכריות. האיברים הנמצאים באזור האש ומשתקפים בכף הרגל הם: לב, ריאות, חזה, תימוס, זרוע, כתף. מבחינה רפלקסולוגית אזור האש מתעסק ב"מה אני עושה". ניתן לראות באבחון רפלקסולוגי – כריות חיוורות בצבע רגיל, לעומת זאת ניתן לראות כריות תפוחות ואדומות כמו אש – זה בדרך כלל יעיד על מישהו שהוא "איש מעשה", אקטיבי, יוצר. לפעמים רואים באזור הלטרלי (צד חיצוני) של אלמנט האש בליטות- המדמות כנפיים של עשייה- לאנשים אקטיביים ויוזמים.
היסוד הרביעי- יסוד האוויר: מיוצג באצבעות כף הרגל. האיברים הנמצאים באצבעות: מוח, איברי הפנים, מערכת העצבים. באוויר מתבטא הטווח בין הרציונאליות – אנשים שנמצאים עם רגלים על הקרקע, מאוד הגיוניים שפועלים מהראש, לבין אנשי הרוח ואף מרחפים. מבחינה רפלקסולוגית האוויר מייצג את "מה אני חושב".
אך אף אחד מאיתנו אינו "טיפוס טהור". וכאן נכנס העניין לטיפול והאבחון הרפלקסולוגי. יכול להיות לנו יסוד מולד של מים למשל, אך כעת אנחנו מוטרדים מבעיות כלכליות – ולכן יסוד האדמה (יסוד עכשווי) פולש ומשתלט על שאר היסודות. עוד כמה חודשים כף הרגל יכולה להראות שונה אם עשינו "עבודה" או אם דברים השתנו. כאן זה המקום לציין שהטיפול הרפלקסולוגי עוזר בצורה מאוד ניכרת ליצור שינויים ובכלל כליווי לתקופות לחץ, או תהליכים שאנו עוברים. אז מעניין מאוד לראות את השינויים שחלים בנו ובמקביל בכף הרגל לאורך סדרת טיפולים.

רוצים להרגיש טוב יותר? התקשרו אלי 054-459-2617

לשאלות נוספות: