054-459-2617talmania@gmail.com

ר פ ל ק ס ו ל ו ג י ה

10 דרכים טבעיות לטיפול והקלה בטחורים

בין אם אתם סובלים מטחורים פנימיים או טחורים חיצוניים, בין אם אתן סובלות מטחורים בהיריון או טחורים שיצאו אחרי לידה,
קחו רגע לקרוא את ההמלצות הבאות- כיצד תוכלו לטפל בטחורים בצורה טבעית. אני בטוחה שלפחות המלצה אחת משלל ההצעות פה
תעזור לכן ותמקד את תשומת הלב להקלה בטחורים.

1. אמבטיית ישיבה עם שמנים אתריים.

למעשה לא חייבים אמבטיה אפשר גם גיגית שתוכלו לשבת בה.. במיים נעימים (שימו לב, בעבר היתה המלצה לשבת במיים קרים ההמלצה הזו כבר לא רלוונטית, כיוון שהבינו שהקור עושה שוק לגוף). באמבט ישיבה שימו 5 טיפות של שמן אתרי ברוש בשילוב לבנדר ושבו כרבע שעה. הברוש הוא השמן בעל יכולת כיווץ מהגבוהות ביותר שקיימות בממלכת הצמחים. הלבנדר- מכהה את הכאב, מפחית דימום ועוזר לעור להחלים. אפשר אפילו לעשות זאת מספר פעמים ביום.
חשוב: הברוש לא מתאים לנשים בהיריון או לבעלי לחץ דם גבוה.  במקרים האלו- גם הלבנדר לבדו- בעל היכולות המרגיעות ונוגדות הכאב – יעשה את העבודה.

2. שימוש בשרפרף נמוך בשירותים, אבל עם טריק

על מנת להוריד עומס בזמן התפנות בשירותים, העזרו בשרפרף נמוך לרגליים. אך הדגש כאן – רכנו מעט קדימה, בצורה כזו נוצרת זווית נכונה יותר המאפשרת לצינור המעי אפשרות קלה ופשוטה יותר להתפנות. מטופלים שלי שסבלו מטחורים או מעצירות סיפרו לי שהטיפ הזה מאוד הקל עליהם בזמן ההתפנות, אז מומלץ לנסות ולהיווכח בהבדל.

3. לאחר ההתפנות בשירותים

לאחר ההתפנות, במידת האפשר השתדלו להשתמש פחות בנייר טואלט ויותר בשטיפה מקומית של האזור עם טוש המקלחת.

4. כשצריך להתפנות לגשת מיד ולא לדחות

אם אתם סובלים מטחורים ועצירות, או שיש לכם טחורים וקיים בעקבות זאת פחד להתפנות: כאשר יש צורך להתרוקן, רצוי ללכת מייד להתפנות
ולא לדחות זאת למרות החשש מהכאב. הסיבה לכך היא שיש לנו חלון זמן בו אנו מרגישים צורך להתפנות ואם אנו לא מנצלים אותו,
הצואה עולה למעלה וקצת מתייבשת. בפעם הבאה כשנקבל איתות להתפנות היא תרד שוב אך תצא יבשה וקשה יותר, וזה עלול יותר להכאיב בזמן טחורים.
אז כשאתם חשים שהגוף מאותת לכם שזה הזמן להתפנות, הקשיבו לו.

5. מתח רגשי

אם כבר עסקנו בהקשבה לגוף, בחנו רגע את מצבכם. מגיעות אליי לקליניקה מטופלות רבות עם טחורים בזמן ההיריון או טחורים אחרי הלידה,
אין ספק שהבטן הגדולה של ההיריון, הלחץ על שרירי הבטן, ומאמץ הלידה תורמים את עזרתם הנדיבה לטחורים. אך אני מטפלת בלא מעט נשים
שהלידה האחרונה הייתה אצלן כמה שנים קודם, או מטפלת בגברים עם טחורים ופיסורה שכמובן שאין קשר בכלל ללידות. אני רוצה להציע לכם לבדוק
מעבר להיבטים הפיזיים של החלשות השרירים וכלי הדם, האם אתם נמצאים בתקופה מתוחה רגשית..
אם קיים לחץ כזה, האם תוכלו לחשוב על דרך להקל עליכם את התקופה הזו?
לפעמים "ההמחלה" מזמינה אותנו לבחון מחדש משהו בחיינו, ולפעמים זה באמת רק סיבות פיזיות. אם הטחורים או הפיסורה  חוזרים שוב ושוב,
יתכן שיש כאן רמז או אולי מסר שהגוף שלנו מאותת לנו. אני נתקלת רבות באנשים שמגיעים אלי לטיפול טבעי בטחורים או טיפול בפיסורה כשהם חווים קשיים ומצוקה בעבודה, לפעמים הטחורים מגיעים בהקשר של תקופות שינויים ובמצבים קשים יותר ואז זה אפילו יכול לשבת על פחדים הישרדותיים. לחילופין, כאמור, לפעמים אלו רק סיבות פיזיות.

 6. הוספת בצליים לתפריט

הוספות המזונות הבאים לתפריט מומלצים: שום, ג'ינג'ר ובצל. הסיבה לכך שמזונות אלו עוזרים לדלל את הדם ולשפר את זרימתו. ומהו טחור? כלי דם נפוח וגדוש, ואנו רוצים להניע את זרימת הדם בגוף כדי לשחרר את התקיעות. (גם הרפלקסולוגיה עובדת בצורה מאוד יעילה על אותו העיקרון, פירוט כיצד מייד בהמשך).

 7. פירות לחיזוק כלי הדם

פירות שעוזרים לחזק כלי דם הם פירות יער, כדוגמת אוכמניות, דומדמיות, דובדבנים וכו'. כדאי להוסיף אותם לתפריט היומי גם כמניעה.

8. מריחת שמן טבעי להקלה על המקום

למרוח ישירות על אזור פי הטבעת ועל הטחורים החיצוניים שמן טבעי שיכול פעמים רבות להקל: קחו כפית של שמן בסיס כמו שמן זית והוסיפו לו 5 טיפות לבנדר. אם יש ברשותכם גם שמן אתרי גרניום והדס כדאי גם להוסיף (לא לחרוג מסך הכל 5 טיפות של שמן אתרי). אפשר להכין בצנצנת זכוכית קטנה בכמות גדולה יותר ולשמור שיהיה מוכן וזמין באמבטיה.

9. שתיה מרובה של מים

הסיבה לחשיבות השתייה המרובה היא שהנוזלים יקלו על פינוי הצואה וזה בתורו יעזור בהפחתת הכאב. מומלץ כ8-10 כוסות מיים ביום.

10. טיפולי רפלקסולוגיה לטחורים ופיסורה

טיפולי רפלקסולוגיה נפלאים כטיפול טבעי לטחורים וטיפול טבעי לפיסורה. חשוב לפנות למטפל ברפלקסולוגיה מיומן ועם ניסיון מוכח בטיפול בטחורים או פיסורה, כיוון שהטיפול כולל עבודה בין השאר על נקודות מיוחדות וספציפיות בכפות הרגליים שלא נלמדות בדרך כלל בלימודי הרפלקסולוגיה במכללות. אני יכולה להעיד מניסיוני שניתן לטפל בהצלחה רבה בטחורים ובפיסורה בצורה טבעית ופשוטה ברפלקסולוגיה.
איך בכלל הרפלקסולוגיה יכולה לעזור בטיפול הזה?  הרפלקסולוגיה עובדת על הזרמה והנעה של הדם ושולחת כמו אותות לגוף לפתיחת תקיעויות. טחורים כאמור, הם כלי דם שהתנפחו יתר על המידה. העבודה בכפות הרגליים יוצרת תנועה והזרמה מאותן נקודות המייצגות ליקויים בפי הטבעת, בצירוף של עבודה על המעי, ועוד אזורים ומערכות שונות – כל מקרה לגופו. כך הרפלקסולוגיה מזכירה לגוף ומעודדת אותו לעשות בעצמו (!) את עבודת ההחלמה. פעמים רבות אפשר לראות תוצאות משמעותיות תוך טיפולים ספורים בלבד.

אני מטפלת ברפלקסולוגיה לטחורים ולפיסורה בשיטה ייחודית עם תוצאות נפלאות בעשור האחרון.  הטיפול יעיל לנשים בהיריון עם טחורים או פיסורה,
נשים שהטחורים פרצו להן לאחר הלידה או טחורים ופיסורה ללא קשר להיריון. כמובן שהתוצאות ניכרות גם אצל גברים. הקליניקה שלי ממוקמת בתל אביב.

 

רוצים להרגיש טוב יותר? התקשרו אלי 054-459-2617

לשאלות נוספות: