054-459-2617talmania@gmail.com

ה ר י ו ן

ו ל א ח ר

ל י ד ה

ref_preg

רפלקסולוגיה בהריון

האם מותר לטפל ברפלקסולוגיה בזמן ההיריון? ממתי מותר לטפל ברפלקסולוגיה? האם הרפלקסולוגיה עוזרת בבחילות הריון? והאם הרפלקסולוגיה יכולה לזרז לידה?

במהלך ההריון ובמיוחד בשליש הראשון ישנם שינויים דרמטיים בגוף וברגשות האישה. הסיבות לכך:

  • הגוף מייצר ובונה חיים חדשים, בהתאם לכך הוא עובר שינויים שיכילו את העובר
  • עייפות שיכולה להיות קיצונית ויחד עם זאת פעמים רבות הנשים מתבקשות לתפקד כרגיל
  • המעבר מאישה לאמא על כל השינויים הכרוכים בכך
  • הצפה של הורמונים והצפה של רגשות לעיכול כל התהליך (שמחה, פחד מהלידה ומהשינוי, מתח, ציפיה, וכו…)

במצב זה בשילוב עם הבחילות וההקאות טיפול רפלקסולוגי תמיכתי יכול מאוד לעזור ולהרגיע. אני מטפלת ברפלקסולוגיה בצורה שונה בשלביו השונים של ההיריון, בהתאמה לטרימסטרים השונים ולמאפיין כל שלב:

טיפול רפלקסולוגי בשליש הראשון של ההיריון הוא טיפול עדין ורגוע יותר, זהו טיפול מכיל העוזר לעכל את ההיריון ואת השינוי המתחולל, להרגיע את הגוף ולתמוך בו בכל החידושים הדרמטיים המתחוללים בו. להקל על המתח והעייפות המאופיינת בשליש הראשון. טיפול רפלקסולוגי בזמן ההיריון – שונה מטיפול רגיל, זהו טיפול תמיכה מאוד משמעותי ומקל לאישה ההרה. התנועות והמקצב עדינים יותר, שיטת הטיפול היא בטכניקות הרגעה. ישנם אזורים שיש להימנע מלעבוד עליהם – ולכן ישנה חשיבות לטפל בזמן ההיריון אצל מטפל מוסמך ומוכשר לתחום. אפשר בהחלט להקל על בחילות הריון בשליש הראשון דרך הרפלקסולוגיה. ישנו טיפול יעיל ברפלקסולוגיה לבחילות בהריון בו עובדים דרך כף הרגל על מערכת העיכול בצורה מסוימת שיכולה להקל משמעותית על הבחילות.
ככל שההיריון מתקדם ומשתרש, ניתן לעבוד על אזורים ועל סימפטומים נוספים. לרפלקסולוגיה יש יתרון משמעותי בהריון בטיפול בעצירויות, כמו כן העבודה היא גם על טחורים, צרבות, מתח, הרגעת שרירים כואבים, בצקות בהיריון וכמובן כאבים בכפות הרגליים. הרפלקסולוגיה יכולה להקל מאוד על סימפיזיוליזיס. יש לזכור כי עקרון הרפלקסולוגיה הוא טיפול בהזרמת דם, הנעתו, יצירת תנועה חדשה בגוף, הדם נושא חמצן עשיר לכל האיברים ומניעה את נוזלי הלימפה- ומכאן מגיעה התחושה הטובה יותר והמשחררת…
רפלקסולוגיה וזירוז לידה אני נשאלת לא מעט – האם הרפלקסולוגיה יכולה לזרז לידה..  בהחלט אפשרי לזרז לידה באמצעות הרפלקסולוגיה, זה כמובן צריך להתבצע בזמן הראוי לכך. נהוג להתחיל בהכנה ללידה בשבוע 39. אז מתבצעת עבודה עם דגש על המערכת ההורמונלית, תמיכה וחיזוק במערכות נוספות בגוף. הרעיון הוא ליצור תנועה והזרמה לאיברי המטרה. כמו כן מתבצעת עבודת הרגעה לקראת המתח שלפני הלידה עצמה. בדרך כלל מתבצעים 2-3 טיפולים על מנת לראות תוצאות, יחד עם זאת יש לגוף ולעובר גם את הקצב שלו.

רפלקסולוגיה לאחר לידה,  בעקבות מאמץ הלידה ותהליך הרפיון שעובר על הגוף המתרחש במהלך ההיריון ומתבטא גם במעיים ובאגן – קיימת תופעה נפוצה הנקראת טחורים אחרי לידה. טיפול נכון וממוקד לטחורים יכול לעשות פלאים ולשחרר את הכאבים והסבל. לקריאה נוספת על טיפול קצר ויעיל בטחורים לאחר לידה – לחצו כאן.  תופעות נוספות שהרפלקסולוגיה מועילה ליולדת הן זירוז פעילות מערכת העיכול, הרגעה, תמיכה, טיפול בעייפות ובתשישות, טיפול בבצקת ועוד.

לסיכום, רפלקסולוגיה במהלך ההיריון ולאחריו יכולה להיטיב מאוד עם האישה ההרה, להרגיע ולהקל על הסימפטומים הקיימים ועל כאבים שונים בגוף. הרפלקסולוגיה יוצרת עבודת תמיכה והרגעה ומומלצת להקלה על התופעות השונות בהיריון ולאחריו. בקליניקת הטיפולים הממוקמת בתל אביב (בצפון הישן של תל אביב, לא רחוק מכיכר המדינה ומאיכילוב) מתקיימים טיפולי רפלקסולוגיה לנשים הרות וטיפולי עיסוי – היריון שנותנים מענה לכל התופעות הללו.

רוצים להרגיש טוב יותר? התקשרו אלי 054-459-2617

לשאלות נוספות: