054-459-2617talmania@gmail.com

ה ר י ו ן

ו ל א ח ר

ל י ד ה

סימפיזיוליזיס פיוביס

מה זה סימפיזיוליזיס פיוביס? כיצד הרפלקסולוגיה עוזרת בכאבים באגן בתופעת הסימפיזיוליזיס?
בין עצמות האגן נמצא סחוס שלו תפקיד חשוב בהחזקת האגן ובשמירה על יציבותו. במהלך ההיריון מופרש פרוגסטרון אשר מגמיש את הסחוס. הורמון הרלקסין מגמיש את רצועות הגוף ובכך האגן יכול להתרחב על מנת שגוף האישה יהיה מוכן ללידה והתינוק יוכל לעבור בתעלה הלידה. זוהי תזוזה של כמה מילימטרים שבדרך כלל לא מלווה בכאב. אבל לכ2% מההריונות ההתרחבות היא גדולה יותר, ישנה תנועתיות בין העצמות שיוצרת כאבים עזים בעצם החיק (הפיוביס), לפעמים גם כאבי גב, ההתהפכות במיטה בלילה משולה למבצע (תחושה שהאגן יוצא ממקומו), קושי לעלות במדרגות. הכאב יכול להופיע מתחילת הטרימסטר השני, בעיקר נפוץ לקראת סוף ההיריון ולעיתים אפילו לאחר הלידה.

איך מטפלים בסימפיזיוליזיס?
רופאים רבים אומרים שאין פיתרון לכאב, ושלרוב הכאבים יחלפו בלידה, אולי יציעו משככי כאבים במקרים מסויימים. זה נכון שאי אפשר לפתור לגמרי את הכאבים, אך בהחלט ניתן ליצור הקלה טבעית על סימפיזיוליזיס בעזרת הרפלקסולוגיה. למעשה רפלקסולוגיה יכולה מאוד להקל על כאבי הסימפיזיוליזיס.

Simfiziolizis

איך מתבצע הטיפול הרפלקסולוגי להקלה על כאבי הסימפיזיוליזיס?
במצב כזה לא תמיד נוח לשכב על הגב, ולפעמים גם לא על הצד. פעמים רבות, לנוחיות המטופלות הן יושבות על מיטת הטיפולים כשהן נשענות על כריות לקבלת תמיכה בגב. אני עובדת דרך כפות הרגליים על ההשתקפות של מפרק הפיוביס, עבודה על האגן (משתקף בעקב הרגל), גב תחתון, יוצרת איזון על נוזלי הלימפה התחתונים בגופינו, על מנת שלא ייווצר לחץ ומצב דלקתי של נוזלים באזור, ועובדת על כפתורי ההרגעה (!) שנמצאים בכפות הרגליים וגם הם מקלים על הכאב. על כל זה אני מוסיפה אלמנטים נוספים וספציפים לאותה הריונית כמו למשל עבודה על בצקות, טיפול טבעי ברפלקסולוגיה על צרבות או בחילות, כאבי גב וכו'.
טיפ ללידה להקלה על סימפיזיוליס בחדר לידה לנסות לא לפתוח מידי את הרגליים על מנת שהאגן לא יתרחב מידי. כמו כן כאשר לוקחים אפידורל, לא מרגישים את כאבי האגן ועלולים לפתוח אותו בצורה רחבה מידי, לכן חשובה המודעות לכך, הכל במידת האפשר כמובן. בזמן אפידורל מומלץ כל חצי שעה לשנות תנוחה ולהתהפך.

התקשרו אליי ואסביר לכן עוד על ההקלה הטבעית של הרפלקסולוגיה על סימפיזיוליזיס פיוביס.

רוצים להרגיש טוב יותר? התקשרו אלי 054-459-2617

לשאלות נוספות: