054-459-2617talmania@gmail.com

ר פ ל ק ס ו ל ו ג י ה

msgאבחון רפלקסולוגי

כפות הרגליים הן איבר סומטוטופי, משמע הן מייצגות את הגוף כולו. הסתכלות ומגע בכפות הרגליים יכולים לספר סיפור מעניין על בעליהן. אבל איך בכלל מאבחנים דרך כפות הרגליים? מהן סודות הרפלקסולוגיה?

האבחון הרפלקסולוגי נבנה על כמה פרמטרים:

  • מבנה כף הרגל –כפות הרגליים הן כל כך שונות מאחד לשני, רק במבנה הבסיסי שלהן, לדוגמא: האם קיים גשר (בפלטפוס הגשר כמעט ולא נוכח, ואכן יש לזה משמעות באבחון הרפלקסולוגי..), גודל ויובש העקב, אורך האצבעות, מבנה כריות כף הרגל, עצמות שסטו ממסלולן.
    כל אלו יוצרים מבנה אופייני בכף הרגל- ובאבחון זה מתקשר לטיפוס אישיות. קיים מבנה מולד ותורשתי של כף הרגל, וקיים גם המצב העכשווי הנראה כעת בכף הרגל, והוא לא תמיד הולך בקנה אחד עם המבנה המולד.
  • סימנים בכף הרגל- קווים, חריצים, צבעים, נפיחויות – כל אלו הם חלק משמעותי באבחון הרפלקסולוגי.
    הויטליות של כף הרגל- האם היא חיוורת ואנמית או אדומה ולוהטת – כמו מאבק או מלחמה שאולי כרגע אנחנו נמצאים בו. הצבעים בכף הרגל משתנים גם לאורכה וכמובן שזה מידע משמעותי באבחון. אסביר את דברי בדוגמא יחסית פשוטה להבנה: כף רגל שכמעט כולה בצבע ורוד ובריא, אך האצבעות הן לבנות וחיוורות – יכול להעיד על זרימת דם לא תקנית לאזור הצוואר ומעלה. הסימנים הללו בהתאמה יכולים להצביע על מגרנות, בעיות צוואר, סינוסיטיס, נדודי שינה ועוד. בהתאם לאבחון הזה- חלק מהעבודה הרפלקסולוגית במקרה הנוכחי יהיה להמריץ את הדם באזור האצבעות, לעסות ולשחרר את האזור (וכמובן, עבודה על אזורים נוספים שקשורים..) – ובהתאמה דם חדש עשיר בחמצן יומרץ לאותם האזורים בגוף עצמו ויעזור לגוף "לתקן" עצמו ולהבריא.
  • מגע- עבורי זהו אחד הכלים המשמעותיים שעוזרים לי באבחון הרפלקסולוגי! בצורה יסודית אני עוברת על כף הרגל, ממששת, בודקת איפה קיימות תקיעויות, איפה רגיש וכואב. איפה יש מצבור של גבשושיות ('קריסטלים' בשפה הרפלקסולוגית). ישנן נקודות שדורשות עבודה אינטנסיבית עליהן – משמע שאותו איבר או מערכת הנמצאים עליהן דורשים חיזוק או ניקוי או המרצה..
  • שיחה- רפלקסולוגיה היא תורה מרתקת ובעלת יכולות תרפויטיות מאוד משמעותיות. גם האבחון שלה הוא מעניין, מאתגר ופעמים רבות מאוד מפתיע. יחד עם זאת רפלקסולוגיה לטעמי, עובדת ברמה המשמעותית ביותר באבחון כאשר מתבצעת שיחה שיתופית. אני מסתכלת, נוגעת, בוחנת, לוחצת.. ובו במקביל מספרת מה אני רואה. יחד אנחנו בודקים איך הסימנים והאבחונים שעולים מתאימים. לפעמים זה 'תפור' ו'מתלבש בול' על אותו אדם, לפעמים האסימונים יורדים מאוחר יותר, ולפעמים מה שעולה הן נקודות למחשבה ושיעורי בית לאותו אדם. קורה לא פעם שאני רואה איך הסימנים על כף הרגל משתנים בהתאם לתקופות ולשינויים שאנחנו עוברים. בהתאם לשיחה ולאבחון – יהיו אנשים שיספיק להם מפגש אחד מסקרן ומעניין המשלב בו כמובן גם את הטיפול שהוא מגע ברפלקסולוגיה. יהיו אנשים שיזדקקו למספר טיפולים- זה מתאים בעיקר כליווי בתקופת שינוי או תהליך שעוברים יחד או כאשר רוצים להתמקד בטיפול בבעיות, או כאבים או במצבים רגשיים שאנחנו עוברים.

מעניין אתכם? מוזמנים ליצור איתי קשר ולשמוע עוד עליכם..

רוצים להרגיש טוב יותר? התקשרו אלי 054-459-2617

לשאלות נוספות: