054-459-2617talmania@gmail.com

ר פ ל ק ס ו ל ו ג י ה

פיברומיאלגיה – רפלקסולוגיה לשיפור איכות החיים

הטיפול הטבעי לפיברומיאלגיה עוזר 'להרים' את המטופל: מחזק את הכוחות והאנרגיה הכללית, מאפשר יותר רגיעה ושקט פנימי למערכות הגוף ולנפש.

טווח ההפרעות הוא רחב מאוד מבחינת העוצמה והכאבים אצל החולים בפיברומיאלגיה.  הטווח יכול להתבטא באי שקט ונוחות שקיימים ברקע ובמצבים מסויימים, ולהגיע עד הפרעה רצינית וקושי רב בתפקוד היומיומי. יחד עם זאת ראיתי קשר מאפיין אצל רוב המטופלים שביקרו אצלי:

פרט לכאבים בעצמות, הפרעות בשינה, חולשה ועייפות (שלעיתים יכולים להיות ברמה קיצונית לאותו אדם), ראיתי שהגוף פעמים רבות מגיב ברגישות יתר וברמה גבוהה יותר מהנורמאל. אני מדמה זאת למערכת שנמצאת פעמים רבות בתחושה של אזעקה, גם כשלכאורה לא באמת נכנס גנב הביתה -אך הבית (המערכות בגוף) מפרשים זאת ככזה. רעש פנימי שלא מקבל שקט ורגיעה. אזעקה שמתקשה להכבות.
ודווקא כאן יש לטיפול המגע הרבה מה לתרום!
הטיפול הטבעי לפיברומיאלגיה (או בקיצור: פיברו) אצלי בקליניקה נותן מענה ספציפי לכל אדם.
בעיני, רפלקסולוגיה לפיברומיאלגיה יכולה להיות לפעמים ממש הצלה: בקליניקת הטיפולים שלי ראיתי שטיפולים ברפלקסולוגיה לפיברומיאלגיה לאורך טווח נתנו שקט עמוק יותר ועזרו לאזעקות שתיארתי להחלש ולהרגע.

feet
במה אני מתכוונת מענה ספציפי לכל אדם?
לראות עיני, אין טיפול אחד כללי ברפלקסולוגיה שיתאים לכולם, ובטח שלא לכל חולי הפיברו. כאמור, ישנה קשת רחבה של הפרעות ולכן חשוב מאוד להתחיל את הטיפול הראשון בשיחה והיכרות שבעזרתה אני 'תופרת' את הטיפול המדוייק לאותו אחד. לפעמים פרט לרפלקסולוגיה שעובדת נפלא לפיברומיאלגיה, אני משלבת גם עיסוי- עבודה על שרירים דאובים, בעיקר בגב, שכמות כתפיים.
לזה אני מוסיפה תמציות צמחים מרוכזות (ארומתרפיה, שמנים אתרים בהחלט יכולים להקל גם בפיברומיאלגיה).
ברפלקסולוגיה- יש אפשרות לעבוד על מערכות הגוף, ליצור כמו restart-  איתחול ותחזוקה לגוף. אני משלבת בטיפול עבודת הרגעה על עמוד שידרה (לחיצה על הייצוגים שלו בכפות הרגלים, לא עמוד השידרה עצמו) כדי שתהיה עבודה שתשפיע על חוליות הגב עצמן ווהרגעה עצבית. הרפלקסולוגיה מאפשרת לי פעמים רבות גם לקבל מידע אבחוני נוסף על המטופל, פרט למה שתאר בתחילת הטיפול.

לזה אני משלבת ברפלקסולוגיה לחולים בפיברומיאלגיה גם טיפול מאזן ומרגיע להורדת המתח שבגוף ועל מנת לעזור לגוף לחזור לאיזון.

מנסיוני בשנים האחרונות, מטופלי פיברומיאלגיה מדווחים שהטיפולים ברפלקסולוגיה ובעיסוי מחזקים אותם, גורמים להם להרגיש טוב יותר, נותנים להם אנרגיות להמשך היום, מיטיבים עם תופעות כמו כאבי גב וצוואר, ועוזרים עם העייפות הכרונית. טיפולי רפלקסולוגיה לפיברו זה לא פינוק, אלא זה עזרה בונה ומאוד מומלצת לתחזוקה שוטפת ולהרגשה כללית טובה יותר. לזה אני קוראת שיפור איכות החיים.

רוצה גם את להרגיש טוב יותר?  מוזמנת להגיע אלי ולהתנסות,
הקליניקה נמצאת בתל אביב בצפון הישן (קרבת איכילוב)

רוצים להרגיש טוב יותר? התקשרו אלי 054-459-2617

לשאלות נוספות: